Mam na ciebie oko

Mam na ciebie oko” to kolejna bestsellerowa powieść Mary Higgins Clark (https://www.taniaksiazka.pl/mam-na-ciebie-oko-mary-higgins-clark-p-1349423.html). Autorka okrzyknięta przez świat Królową Suspensu ponownie przenosi nas do świata sensacji i tajemnic. Co tym razem przygotowała dla zniecierpliwionych fanów thrillerów?

Kto jest winny?

Ciało nastoletniej Kerry Dowling zostaje odnalezione w basenie przy jej domu. Sprawa z pozoru wygląda jak nieszczęśliwy wypadek, jednak szybko okazuje się, że bliscy osiemnastolatki muszą pogodzić się z faktem, iż padła ona ofiarą morderstwa. Dziewczyna urządziła imprezę pod nieobecność rodziców, jednak takiego zakończenia zabawy nikt się nie spodziewał. Policja typuje kolejnych podejrzanych, a każdy zastanawia się, czy wśród nich jest prawdziwy zabójca. Pierwszym zatrzymanym zostaje chłopak Kerry. Na jego niekorzyść znacząco wpływa kłótnia z dziewczyną podczas tego feralnego wieczoru. W toku śledztwa na jaw wychodzą kolejne fakty, a drugim podejrzanym staje się sąsiad ofiary – umysłowo upośledzony dwudziestolatek. Być może dla osoby postrzegającej nieco inaczej świat, tak jak Jamie, brak zaproszenia na imprezę mógł być motywem zbrodni? Czy o jego winie mogą świadczyć mokre ubrania znalezione w pokoju chłopaka?

Aline

Policja nie próżnuje i dociera do kolejnych podejrzanych, którzy mogą okazać się poszukiwanym mordercą. Rodzina Kerry jednak nie potrafi siedzieć bezczynnie i czekać na finał tej historii. Aline, starsza siostra dziewczyny, mimo bólu związanego z żałobą postanawia na własną rękę odkryć prawdę. Czy pedagog szkolny z miejscowego liceum okaże się być lepszym detektywem niż policjanci? Czy Aline zdaje sobie sprawę z grożącego jej niebezpieczeństwa? Kobieta zdobywa wiele pomocnych informacji, które dzięki jej współpracy z prowadzącym sprawę detektywem pchają śledztwo naprzód. Jak daleko posunie się w swoich poszukiwaniach i na ile groźny jest morderca? Być może już niedługo będzie miała okazję stanąć z nim oko w oko i przekonać się na własnej skórze.

Kim jest Mary Higgins Clark?


Marry Higgins Clark rozpoczęła swoją karierę pisarską stosunkowo późno. Mimo, że zaczęła pisać już w 1949 roku, zaraz po swoim ślubie, to jej pierwsze opowiadanie wydano dopiero w 1956 roku. Nie był to jednak kryminał, a powieść biograficzna o George’u Washingtonie. Ta książka nie dała jej niestety zbyt dużego rozgłosu, dopiero kolejna powieść – thriller ”Gdzie są dzieci?” okazał się bestsellerem. Był to przełomowy moment w jej karierze pisarskiej, właśnie wtedy została okrzyknięta Królową Suspensu. Jej książki są bestsellerami na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych wydrukowano już 45 milionów ich egzemplarzy, co czyni ją najlepiej sprzedającą się autorką thrillerów w USA.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com