Królowa Suspensu

Mary Higgins Clark to nieodżałowana Królowa Suspensu, która zmarła 31 stycznia 2020 roku. Na wieść o jej śmierci wielu czytelników poczuło się bardzo mocno zawiedzionych. Od wielu lat tworzyła najwspanialsze książki sensacyjne, gdzie akcja toczy się bardzo żywo. Przez wiele lat, żeby móc pisać wstawała o 5 nad ranem i tworzyła do 7. Bardzo wcześnie została wdową z kilkorgiem dzieci i to nimi musiała zajmować się od 7. Dla pisania była w stanie się jednak mocno poświęcić. W jej dorobku literackim można znaleźć takie książki, które doczekały się ekranizacji. Co ta wspaniała autorka zafunduje swoim czytelnikom w jednej ze swoich ostatnich książek “Mam na ciebie oko“?

Tajemnicze morderstwo

Kerry Dowling to zwykła osiemnastolatka, która chodzi do liceum i ma swoich oddanych przyjaciół. Ma też ukochanego chłopaka z którym czuje się szczęśliwa. A właściwie to była zwykłą osiemnastolatką. Aktualnie dziewczyna leży martwa w basenie i nikt nie wie kto jest za to odpowiedzialny. Czy mordu dopuścił się ktoś obcy? Czy wręcz przeciwnie – ktoś, kogo dziewczyna mogła doskonale znać i kochać? Wszystko zaczęło się od tego, że podczas nieobecności rodziców (jak to zwykle u nastolatków bywa) Kerry zorganizowała imprezę. Tylko ona jedna jedyna nie przeżyła tego spotkania. Jej ciało spoczywa w basenie. Czy uda się znaleźć mordercę i sprawcę tego okrutnego czynu? Policja staje na wysokości zadania. Pod uwagę biorą chłopaka Kerry. Okazuje się, że tuż przed imprezą oboje dość mocno się pokłócili. Czy chłopakowi puściły za mocno nerwy? Może dziewczyna czymś go uraziła?

Na tropie mordercy

Pod uwagę zostaje również wzięty sąsiad rodziny Kerry – upośledzony umysłowo dwudziestolatek. Chyba tylko on jako jedyny z okolicy nie otrzymał zaproszenie na imprezę do dziewczyny. Czy ten fakt mógł go urazić na tyle, że chciałby podnieść rękę na swoją sąsiadkę? Wszystko jest możliwe, ponieważ w pokoju chłopaka zostaje odnalezione mokre ubranie. Nie tylko policja stara się wyjaśnić zagadkę tajemniczego morderstwa. Siostra Kerry – Aline, również postanawia działać. Kobieta pracuje jako psycholog szkolny i bardzo chce wiedzieć, kto dopuścił się tak okrutnego czynu. Razem z detektywem zaczynają badać wszystkie tropy. Im bliżej są prawdy, tym bardziej przekonują się, że tym razem Aline może grozić niebezpieczeństwo. Czy to jednak oznacza, że psycholog szkolny będzie chciała wycofać się z tej sprawy? “Mam na ciebie oko” to wspaniała historia, która udowadnia wybitny talent autorki.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com